S.C. RAJA S.A., anunță publicul interesat asupra deciziei de emitere a acordului de mediu pentru “Proiectului regional de dezvoltare a infrastructurii de apă şi apă uzată în aria de operare a S.C.RAJA S.A. Constanţa în perioada 2014-2020”, pentru investițiile din județul Constanța”, propuse a fi amplasate în intravilanul și extravilanul localităților din județul Constanța: HÂRȘOVA, CIOBANU, VADU OII, CERNAVODĂ, ȘTEFAN CEL MARE, SALIGNY, FACLIA, MIRCEA VODĂ, SATU NOU, MEDGIDIA, TORTOMAN, MIHAIL KOGĂLNICEANU, CORBU, LUMINA, NĂVODARI, MAMAIA SAT, CONSTANȚA, OVIDIU, STAȚIUNEA MAMAIA, PALAZU MARE, POARTA ALBĂ, MURFATLAR, VALU LUI TRAIAN, POIANA, CASTELU, CUMPĂNA, LAZU, AGIGEA, EFORIE NORD, TECHIRGHIOL, BIRUINȚA, TOPRAISAR, TUZLA, EFORIE SUD, COSTINEȘTI, 23 AUGUST, MOȘNENI, DULCEȘTI, PECINEAGA, TATLAGEAC, MANGALIA ȘI STAȚIUNI, LIMANU, 2 MAI, VAMA VECHE, ALBEȘTI, NEGRU-VODĂ,  COTU VĂII, DARABANI, VÂLCELE, AMZACEA, GENERAL SCĂRIȘOREANU, ADAMCLISI (și sat Zorile), COBADIN (sat Viișoara), MERENI (și sat Ciobănița), LANURILE, PIETRENI, CHIRNOGENI (și sat Credința, Plopeni), COMANA, TĂTARU, INDEPENDENȚA (și satele Movila Verde, Tufani și Fântâna Mare), DUMBRĂVENI (și sat Furnica), BĂNEASA, LIPNIȚA, VIILE, OSTROV.

Proiectul acordului de mediu și informațiile relevante pentru luarea deciziei pot fi consultate la sediul APM CONSTANȚA, str. Unirii nr. 23, jud. Constanța, în zilele de luni – vineri, între orele 9-16, cât și la următoarea adresă de internet http://ampct.anpm.ro.

Observațiile/contestațiile publicului se primesc la sediul APM CONSTANȚA din Constanța, str. Unirii nr. 23 în termen de 5 zile calendaristice de la publicarea anunțului.