PRECIZĂRI REFERITOARE LA DECLARAREA FOSELOR SEPTICE CONFORM HG NR. 714 DIN 2022

ANUNT

Primăria comunei Lumina vă aduce la cunoștință faptul că prin apariția H.G. nr. 714/2022 s-a stabilit obligativitatea ca autorităţile publice locale să înfiinţeze şi să întreţină un registru de evidenţă a sistemelor individuale adecvate de colectare şi epurare a apelor uzate dintr-o unitate administrativ-teritorială.

Astfel persoanele fizice şi juridice au obligatia de a declara la Primărie sistemele individuale autorizate [citeste]

Informatii depunere cereri sprijin conform Legii 226/2021 – consumatori vurnerabili [2022-2023]

Precizări privind modul de aplicare a Legii nr. 226/2021 şi a H.G. nr. 1073/2021 privind stabilirea măsurilor de protecţie socială pentru consumatorul vulnerabil de energie

Ca urmare a adresei transmisă de Agenția Județeană pentru Plăți și Inspecție Socială Constanța vă informăm faptul că nu au intervenit modificări în cuprinsul actelor normative față de prevederile legale de anul trecut.

Informații utile

[citeste]