Primaria Comunei Lumina a elaborat Strategia de Dezvoltare Locala a Comunei Lumina pentru perioada 2017-2022. Aceasta urmeaza sa fie supusa spre aprobare in sedinta consiliului local.

Persoanele interesate sa studieze Strategia de Dezvoltare Locala a Comunei Lumina pot sa faca acest lucru la sediul Primariei Lumina din strada Mare nr. 170, birou Secretar Comuna pana cel tarziu la data de 19 august 2017.

Strategia de dezvoltare locala a comunei Lumina isi propune ca obiective imbunatatirea calitatii vietii si cresterea bunastarii, dezvoltarea economiei locale si asigurarea unui numar sporit de locuri de munca, cresterea nivelului educatiei si dezvoltarii profesionale, ocrotirea sanatatii, protectia mediului inconjurator, asigurarea diversitatii culturale si coeziune sociala.

WP-Backgrounds by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann
error: Nu aveti permisiuni !