Asfaltare străzi în Oituz și Sibioara

Primăria Comunei Lumina continuă lucrările de modernizare pentru mai multe străzi din localitate.

În cadrul unui proiect cu finanțare din bugetul local se vor asfalta două străzi din satele Oituz și Sibioara. Este vorba de străzile Solidaritații și George Bacovia.

Străzile nu aveau o structură rutieră, au fost pietruite și prezentau o îmbrăcăminte în stare avansată de degradare. Sectoarele de … [citeste]

Anunt publicitar achizitie materiale didactice

UAT Comuna Lumina invită operatorii economici interesati să depună oferte în vederea atribuirii contractului „Achizitia materialelor didactice pentru dotare laborator stiinte, cabinet scolar si psihopedagogic”, COD CPV: 39162200-7 Materiale si echipamente de pregatire (Rev.2); 39162100-6 Material pedagogic (Rev.2)

Titlul proiectului: proiect „S & D DOTARI ECHIPAMENTE COMUNA LUMINA, JUDETUL CONSTANTA”, cod F-PNRR-Dotari-2023-6339, in cadrul Planului National de Redresare si Rezilienta, … [citeste]

Conferința de presă proiect B-AWARE! Fii informat!

Primăria Comunei Lumina a susținut la Căminul Cultural din localitate conferința de presă pentru proiectul B-AWARE ! Fii informat ! finanțat cu sprijinul granturilor acordate de islanda, Liechtenstein și Norvegia prin Mecanismul financiar Norvegian 2014-2021, în cadrul “Programului de Energie din România”.

La conferința de presă au participat primarul comunei Lumina, domnul Dumitru Chiru, managerul de proiect Andreea Guriță, directorul … [citeste]

Anunt publicitar achizitia materialelor didactice pentru dotare laborator stiinte, cabinet scolar si psihopedagogic

Autoritatea contractantă Comuna Lumina, in vederea atribuirii contractului de Finanțare nr. 1525DOT/2023, înregistrat la Primăria comunei Lumina cu nr. nr. 16814 din data de 17.08.2023, invita operatorii economici autorizati să depună oferte pentru „Achizitia materialelor didactice pentru dotare laborator stiinte, cabinet scolar si psihopedagogic.

Mai multe detalii sunt disponibile în documentul atașat

Descarca caiet de sarcini[citeste]