Sedinta Comitetului Local pentru Situatii de Urgenta cu privire la epidemia de coronavirus

Stimati cetateni,

Pentru o informare corecta referitoare la managementul aparitiei epidemiei de coronavirus la nivel global, urmare a inmultirii numarului de cazuri la nivel national, avand in vedere dispozitiile Departamentului pentru Situatii de Urgenta si a comunicarilor Grupului de Comunicare Strategica, va facem cunoscut ca in data de 11 martie 2020,  domnul primar a convocat o noua sedinta a Comitetului Local pentru Situatii de Urgenta la sediul Primariei Comunei Lumina.

Astfel Comitetul a luat act de faptul ca incepand cu data de 11 martie 2020

au fost suspendate cursurile tuturor unitatilor de invatamant de pe raza localitatii, pana pe 22.03.2020, cu posibilitate de prelungire, conformandu-se

Citeste