Stimati cetateni,

In urma sesizarilor aparute in spatiul virtual, transmise si pe pagina Primariei Comunei Lumina, va comunicam urmatoarele:

Autoritatile locale au luat la cunostinta de distrugerea unei portiuni de 2mp din trotuarul de pe strada Mare din localitate. In urma investigarii cauzei ce ar fi putut duce la distrugerea acestei suprafete s-a constatat faptul ca suprafata de asfalt a cedat sub presiunea unei autoutilitare de mare tonaj. Din informatiile pe care le detinem un sofer ce se afla la volanul unui tir de mare tonaj a trecut peste trotuar, deteriorand atat stratul de asfalt cat si bordura acestuia. Agentii de politie lucreaza in momentul de fata la identificarea soferului tirului de mare tonaj ce a provocat distrugerea suprafetei in cauza astfel incat acesta sa fie tras la raspundere.

Cu stima,

PRIMAR

IOAN ROMAN

There are no comments yet.