• 09/05/2018
  • Caminul Cultural Lumina

Cu ocazia zilei comunei Lumina, Primaria Comunei Lumina organizeaza „Cupa Comunei Lumina la Tenis de Masa – editia 2018”.

In acest sens cetatenii comunei Lumina interesati sa participe la aceasta competitie se pot inscrie pentru a participa intr-una din urmatoarele categorii:

1. Grupa 10-15 ani (elevii scolii din localitate se pot inscrie la profesorii de sport iar competitia va avea loc la Scoala Lumina la o data comunicata de profesorii de sport)

2. Grupa 15-20 de ani
3. Grupa 21-30 de ani
4. Grupa 31-40 de ani
5. Grupa 41-50 de ani
6. Grupa peste 51 de ani

Pot participa la concurs doar persoanele care domiciliaza in comuna Lumina si care au aptitudini cel putin medii in aceasta ramura sportiva.

O evaluare gresita atrage oprirea jucatorului de catre arbitru in timpul jocului si eliminarea acestuia din competitie.

Inscrierile in concurs se pot face pana cel tarziu LUNI 7 mai 2018, orele 16.

Cererile de inscriere se pot depune la sediul Primariei Comunei Lumina (persoana de contact Chirea Bogdan) sau online:

– pe pagina de Facebook a Primariei Comunei Lumina, prin trimiterea unui mesaj privat care sa contina  o copie/poza clara dupa buletin/carte de identitate si un numar de telefon de contact.
– pe adresa de mail contact@primaria-lumina.ro, prin trimiterea unei cereri de inscriere care sa contina numarul de telefon de contact si atasarea unei copii/poza clara dupa buletin/carte de identitate.

REGULI DE JOC:

Se va respecta regulamentul Federatiei Romane de tenis de masa (disponibil aici).

Se joaca in sistem eliminatoriu, 2 din 3 partide, prin tragere la sorti. Castigatorii din categoriile 2-6 vor juca finala intre ei urmand a fi desemnati castigatorii locurilor I, II si III.

Participantii vor avea obligatoriu echipament sportiv adecvat (inclusiv paleta)

LOCUL DE DESFASURARE:
Caminul Cultural Lumina

DATA DE DESFASURARE:
MIERCURI 9 MAI SI JOI 10 MAI 2018, ORELE 16:00 – 20:00

PREMII:

Locurile I, II, III (competitie grupa 1 Scoala Lumina)

Locurile I, II, III (grupele 2-6, competitie Caminul Cultural Lumina)

There are no comments yet.