Așa cum am anunțat la începutul lunii decembrie elevii și preșcolarii din comuna Lumina au primit și în acest an cadouri cu ocazia sărbătorilor de Crăciun.

„Pentru că sărbătoarea Crăciunului înseamnă înseamnă speranța, bucurie, lumină și dăruire, împreună cu Consiliul Local, am hotărât ca și în acest an să aducem un zâmbet și bucurie pe chipurile copiilor din cadrul școlilor și grădinițelor din comuna noastră. Sperăm că aceste mici daruri să fie pe placul lor și ne dorim să se bucure de ele și să aibă parte de Sărbători fericite alături de familii și cei dragi!“, spune primarul Comunei Lumina, domnul Dumitru Chiru.

Pachetele au fost împărțite în unitățile de învățământ din localitate pe baza informațiilor primite de la unitățile școlare.  Au fost pregătite peste 1.300 de pachete iar acestea vor ajunge la fiecare copil înscri la unitățile de învățământ din comuna Lumina.

Print Friendly, PDF & Email