Pentru ca ne gandim la viitorul comunitatii noastre, la dezvoltarea abilitatilor copiilor nostrii, a mintii, gandirii, imaginatiei, de curand am deschis un club de sah pentru copii, in cadrul Centrului pentru Tineret.

Copii, cu varste cuprinse intre 5-10 ani, invata usor–usor primii pasi in sah; unii mai pregatiti, altii mai incantati, toti vin la ora de sah in fiecare sambata dupa-amiaza in cadrul acestui club.
Aici au la dispozitie tot ce le trebuie: piese de sah, table, carti , toate pentru a-si dezvolta imaginatia, anticiparea, capacitatea de a decide, socializarea, si altele, datorita prin beneficiilor pe care le aduce sportul mintii-sahul.

Atmosfera este foarte calda si prietenoasa, alaturi de d-na antrenoare de sah- Petcu Anca, fosta vicecampioana la sah, care ii indruma cu drag in primii pasi prin sahi pe copii.

1979652_223695021163534_356432194_n

Pentru inscrieri si informatii va puteti adresa la tel.0724854943 – d-na Petcu.

Print Friendly, PDF & Email