Elevii și preșcolarii din comuna Lumina vor primi și în acest an cadouri cu ocazia sărbătorilor de Crăciun.

„Împreună cu Consiliul Local, am hotărât ca și în acest an să aducem un zâmbet și bucurie pe chipurile copiilor din cadrul școlilor și grădinițelor din comuna noastră. Avem speranța că aceste mici daruri vor fi pe placul lor, să se bucure de ele și să aibă parte de Sărbători fericite alături de familii și cei dragi!“, spune primarul Comunei Lumina, domnul Dumitru Chiru.

Pachetele vor fi împărțite începând de săptămâna viitoare în unitățile de învățământ din localitate.

Vor fi oferite un numar de peste 1.300 de pachete iar acestea vor ajunge în perioada următoare la elevii si preșcolarii înscriși la școala și grădinița din comuna Lumina.

De, asemenea, pentru a intra în spiritul sarbătorilor de iarnă, comuna a fost împodobită cu elemente de iluminat festiv, atât pe străzile principale cât și în parcurile din localitate.  În Parcul Central din Lumina, vineri, 8.12.2023, între orele 16:30 – 17.00 va fi aprins iluminatul festiv. Copiii și părinții care vor să asiste la acest moment sunt invitați în parcul din centrul comunei.

Print Friendly, PDF & Email