Sâmbătă 26 martie 2022, în comuna Greci la sala de sport „Ivan Patzaichin” a avut loc „Turneul Naţional de Karate Kyokushin FRKK , kata şi kumite, ediţia a II-a”, destinat copiilor, juniorilor şi seniorilor la care au particupat si sportivii de la Karate Kyokushin Lumina.  La startul competiţiei s-au înscris 200 de sportivi din 15 cluburi sportive.

Rezultatele obtinute de sportivii de la CS Karate Kyokushin Lumina:
– 8 locuri I, Campioni Naționali ;
– 9 locuri II, Vicecampioni Nationali;
– 16 locuri III.

CAMPIONI NATIONALI:

 • BURSUC CATALIN MIHAI – LOC I -proba de KATA, la o categorie mai mare decat a lui
 • NAN MIHNEA BOGDAN – LOC I -proba de KATA
 • MARUNTOIU ARIANA NICOLETA – LOC I -proba de KATA
 • MITROFAN ROBERT ANDREI – LOC I -proba de KUMITE
 • MIHALCEA LUCA STEFAN – LOC I -proba de KUMITE
 • MUSTATEA AMALIA – LOC I -proba de KUMITE
 • RADU DARIA IOANA- LOC I -proba de KATA,
 • SAVA ROBERTA – LOC I -proba de KUMITE

VICECAMPIONI NATIONALI:

 • BEDREAG MIHAI RAZVAN- LOC II -proba de KUMITE
 • IUREA EDUARD IONUT – LOC II -proba de KUMITE
 • MARUNTOIU ARIANA NICOLETA – LOC II -proba de KUMITE
 • MIHALCEA ERIKA ANDREEA- LOC II -proba de KUMITE
 • MUSTATEA AMALIA- LOC II -proba de KATA
 • STAN ANTONIA MARIA – LOC II -proba de KUMITE
 • POPESCU ANDREEA MARIA – LOC II -proba de KUMITE
 • BIANCA UNGUREANU- LOC II -proba de KUMITE
 • VASILE ALISIA – LOC II -proba de KATA

LOCURI III:

 • BURSUC CATALIN MIHAI – LOC III -proba de KUMITE
 • BISAG DANIEL- LOC III -proba de KUMITE
 • CONSTANTIN IULIAN- LOC III -proba de KATA
 • DUMITRACHE ROBERT – LOC III -proba de KUMITE
 • LUNGU ALEXANDRU NICOLAE- LOC III -proba de KUMITE
 • NAN MIHNEA BOGDAN -LOC III -proba de KUMITE
 • MARIN EDUARD COSTIN -LOC III -proba de KUMITE
 • MITROFAN ROBERT ANDREI- LOC III -proba de KATA
 • MOCIAN ADREEA DIANA – LOC III -proba de KATA
 • MOCIAN ADREEA DIANA – LOC III -proba de KUMITE
 • POPESCU ANDREEA MARIA- LOC III -proba de KATA
 • POPESCU BOGDAN – LOC III -proba de KUMITE
 • RUSEN GEORGIANA RALUCA -LOC III -proba de KUMITE
 • SAVA ROBERTA ANDREEA- LOC III -proba de KUMITE
 • STEFAN DARIUS IULIAN- LOC III -proba de KUMITE
 • VASILE ALISIA IOANA- LOC III -proba de KUMITE

Trofeu Karate kyokushin Lumina 🏆 LOCUL III pe cluburi!

„Ce construim împreună nimeni și nimic nu poate invinge! ” Este motto-ul cu care, copiii de la Kyokushin Karate Lumina au plecat la Turneul F. R.K.K.. Aceasta este cea mai grea competitie anuală, cu un grad extrem de ridicat de dificultate. Kyokushin Karate Lumina a excelat, și a reușit să își adjudece dreptul pe podium la aproape toate probele, aducând un mare trofeu la Lumina, in urma rezultatelor sportivilor, clasandu-se pe locul 3, din 15 cluburi! Sportivii nostri au dovedit că dincolo de emoții și temeri exista doar campioni. Mulțumim organizatorilor acestui eveniment ,Nippon Budo Sport Tulcea, preşedinte Pănuţă Nicolaie, și Federaţiei Romane de Karate Kyokushin, preşedinte Gruia Docan! Mulțumim pentru sprijinul oferit în deplasarea sportivilor la acest eveniment, Primărie comunei Lumina, Primar Dumitru Chiru!Felicitări sportivilor și părinților! Felicitări Karate Kyokushin Lumina !, a declarat doamna Adela Mateescu, antrenor al sportivilor de la CS Karate Kyokushin Lumina.

Print Friendly, PDF & Email