Proiecte importante demarate de administratia locala

Comuna Lumina se dezvolta pe zi ce trece iar administratia locala are în derulare mai multe proiecte menite să dezvolte infrastructura drumurilor şi cea de apă-canalizare.

„Am demarat încă de astă toamnă un program de asfaltare şi pietruire a străzilor, iar lucrările au decurs chiar satisfăcător. Sunt gata mai multe străzi, a fost asfaltat şi drumul comunal care leagă Sibioara

[citeste]

Proiect pentru extinderea Scolii Generale din Lumina

Primăria Comunei Lumina a demarat lucrările pentru modernizarea şcolii gimnaziale. Potrivit documentelor oficiale, de atribuire a suma estimată se ridică la 1.800.000 de lei, fără T.V.A., investiţie care se va realiza prin Programul Operaţional Regional.

Proiectul prevede modernizarea, extinderea şi dotarea Şcolii cu clasele I-VIII Lumina, respectiv extinderea unităţii de învăţământ cu un corp de clădire cu regimul de înălţime … [citeste]