COMUNICAT DE PRESA

In contexul in care in ultima perioada au fost sesizate mai multe incercari de folosire in mod ilegal pe diverse retele de socializare si alte forme de comunicare electronica, a numelui primarului comunei Lumina, Dumitru Chiru, domnia sa doreste sa aduca la cunostinta cetatenilor ca nu foloseste reteaua de socializare Facebook pentru postarea de opinii, comentarii si alte postari cu caracter personal sau impotriva altor persoane.

In conformitate cu prevederile legale, folosirea abuziva a numelui altei persoane, alaturi de imagini personale este ilegala. Impotriva persoanelor care folosesc numele domnului Dumitru Chiru pentru a induce in eroare alte persoane vor fi luate toate masurile legale necesare. De asemenea vor fi facute demersuri pentru raportarea conturilor false si stergerea acestora.

PRIMARUL COMUNEI LUMINA

DUMITRU CHIRU